Portrety dawnego Roztocza. Digitalizacja odnalezionych negatywów z wiejskiego zakładu fotograficznego Bolesława Fariona.

Polska
2022
inwentaryzacja, wystawa

o projekcie

Zadanie polega  na zeskanowaniu, digitalizacji i inwentaryzacji zbioru średnioformatowych i małoformatowych negatywów pochodzących z nieistniejącego już zakładu fotograficznego Bolesława Fariona – fotografa działającego w Lubaczowie na Roztoczu w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku oraz utworzenia strony internetowej archiwizującej zdigitalizowane zdięcia i opisującą projekt i historię zakładu fotograficznego. Fotografie przedstawiają portrety ówczesnych mieszkańców Lubaczowa i pobliskich miejscowości oraz sceny z życia lokalnej społeczności takie jak wesela, chrzciny czy spotkania rodzinne. Ze względu na brak informacji o większości przedstawionych na negatywach postaci, strona internetowa będzie również pełniła funkcję bazy danych do gromadzenia i aktualizacji informacji na temat przedstawionych osób i historii lokalnej.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu przyznanemu partnerowi Fundacji – Towarzystwu Tradycji Akademickiej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Cyfrowa 2022.

 

wesprzyj projekt

wesprzyj projekt
+ _

podobne projekty