"Fajna Ferajna czyli Powstanie oczyma dzieci"

 

Film niezwykły, przede wszystkim ze względu na występujące w nim osoby. Na ekranie pojawiają się świadkowie i uczestnicy Powstania Warszawskiego: Basia, Halusia, Jureczek, „Hipek” i „Kazimierz”. Każda historia skupia się na innym aspekcie Powstania, widzianym oczyma dziecka. Halinka ratowała z powstania psy i koty. „Kazimierz” był kolporterem gazet i obserwował przylot formacji amerykańskich latających fortec. “Hipek” należał do sławnej drużyny harcerskiej szczurów kanałowych. Jureczek miał dziewięć lat, był najmłodszym zaprzysiężonym żołnierzem AK, służył na Mokotowie a po upadku dzielnicy ukrywał się w piwnicach.


Na potrzeby ukończenia produkcji filmu „Fajna Ferajna – Powstanie oczyma dzieci” oraz jego promocji, Fundacja Dziedzictwa Kulturowego przeprowadziła wspólnie z twórcami filmu akcję publicznego zbierania funduszy za pośrednictwem portalu OdpalProjekt.pl.


W akcji wzięło udział aż 77 Wspierających, dzięki którym możliwe było dokończenie realizacji filmu. W sumie udało się zebrać 20 853 zł, czyli 70% potrzebnej kwoty.


Film „Fajna Ferajna” stał się częścią projektu „Zima w Mieście” organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i można go zobaczyć w Sali Małego Powstańca.


Twórcy zgłaszają również „Fajną Ferajnę” na krajowe i zagraniczne festiwale filmowe. Ponadto 1 sierpnia 2015 roku planowana jest premiera telewizyjna filmu. Chcielibyśmy jeszcze raz wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim Darczyńcom za Wasz wkład w ten projekt.

+ -

To nie jest poprawny adres email