"Jewish heritage in Warsaw". Międzynarodowe porządkowanie cmentarza żydowskiego przy ulicy Okopowej w Warszawie, 17-23.08.2017


Ruszamy z kolejnym projektem wolontariackim na cmentarzu żydowskim w Warszawie przy ul. Okopowej. 

 

Międzynarodowy projekt zaangażuje grupę kilkudziesięciu osób z całego świata. Praca wolontariuszy nie będzie polegała tylko na oczyszczaniu zabytkowej nekropolii: w programie przewidziane są również spotkania poświęcone historii i kulturze żydowskiej .

 

W projekcie wezmą udział osoby różnych narodowości i w różnym wieku, wszystkich łączy chęć pomocy i poznania cmentarza, kultury i miejsca w jakim jest osadzony.  Zachęcamy do dołączenia się do grupy międzynarodowych wolontariuszy. To dobra okazja by odkryć to miejsce od innej strony a przy okazji poznać nowych ludzi i zrobić wspólnie coś pożytecznego. Zapisy na ten tydzień odbywają się przy pomocy formularza.

Zapraszamy!

 

W programie:

 

17.08 (czwartek) 

godz. 10.00-16.00 - porządkowanie cmentarza żydowskiego.
godz. 18.30 - Prezentację pt. “Żydowska kultura na ulicach współczesnej Warszawy” wygłosi Julia Maria Koszewska, członkini Europejskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich, doktorantka UW specjalizująca się w polityce pamięci ze szczególnym uwzględnieniem kwestii żydowskich w Polsce. Wikipedystka i współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy”.
Miejsce: Cafe Żytnia przy ośrodku Caritas, ul. Żytnia 1A 
Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.
 

18.08 (piątek)

godz. 9.00-13.00 - porządkowanie cmentarza żydowskiego.
godz. 19.00 - Prezentację pt. “Formy ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą” wygłosi Krzysztof Berg z Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych MKiDN. Pasjonat Ukrainy, na której spędził 9 miesięcy w 2016r. realizując unijne projekty związane z decentralizacją, edukacją i historią.
Miejsce: Klub Inteligencji Katolickiej  ul. Freta 20/24A (Wejście za klasztorem oo. Dominikanów od strony oficyny kamienic przy ul. Freta).
Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.
 

20.08 (niedziela)

godz. 10.00-16.00 -  wspólne porządkowanie cmentarza żydowskiego z udziałem uczniów Niezależnego Liceum Humanistycznego im. Jakuba Kołasa
 

21.08 (poniedziałek)

godz. 10.00-16.00 - porządkowanie cmentarza żydowskiego.
godz. 18 -  mecz piłki nożnej - gim nr 47 ul. Grenady 16. Zachęcamy do zgłaszania się wcześniej!
 

22.08 (wtorek)

godz. 10.00-16.00 -  wspólne porządkowanie cmentarza żydowskiego z udziałem uczniów Niezależne Liceum Humanistycznego im. Jakuba Kołasa
Godz. 18.30 - Spotkanie z Rabinem w Synagodze im. Nożyków, ul. Twarda 6 (ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu na adres wolontariat@dziedzictwo.org)
godz. 21 - Dyskusja z uczestnikami projektu “Dziedzictwo kulturowe, szanse, wyzwania i zagrożenia we współczesnej Europie”
Miejsce: gimnazjum nr 47 ul. Grenady 16
 

23.08. (środa)

godz. 10.00-16.00 - porządkowanie cmentarza żydowskiego.
 
Projekt w języku angielskim.

Wolontariusze zostaną zaopatrzeni w niezbędne narzędzia oraz rękawiczki ochronne. 

Kontakt: wolontariat@dziedzictwo.org

Opiekun grupy na cmentarzu Marek Suchorski: 570-362-568

 

 

Partnerzy:

     

     

+ -

To nie jest poprawny adres email