"Jewish heritage in Warsaw". Międzynarodowe porządkowanie cmentarza żydowskiego przy ul. Okopowej w Warszawie wraz z warsztatami edukacyjnymi. 11-30 lipca 2018.


 

Przeprowadziliśmy kolejny projekt wolontariackim na cmentarzu żydowskim w Warszawie przy ul. Okopowej w dniach 11 - 30 lipca 2018 roku. Prace porządkowe odbywały się będą w ciągu całego tygodnia w godz 10-16  za wyjątkiem piątków oraz sobót.

 

Międzynarodowy projekt zaangażowała grupę kilkudziesięciu osób z całego świata, zebranych przez Stowarzyszenie Jeden Świat z Poznania. Praca wolontariuszy polegała na oczyszczaniu zabytkowej nekropolii. Dodatkowo wolontariusze mieli w programie przewidziane spotkania poświęcone historii i kulturze żydowskiej .

 

W projekcie wzięły udział osoby różnych narodowości i w różnym wieku, wszystkich łączyła chęć pomocy i poznania cmentarza, kultury i miejsca w jakim jest osadzony. W wolontariacie brali udział również Warszawiacy. Dla nich była to dobra okazja by odkryć to miejsce od innej strony a przy okazji poznać nowych ludzi i zrobić wspólnie coś pożytecznego. Na każdego wolontariusza czekały sprzęt, para rękawic oraz ciepły posiłek po skończonej pracy.

 

Bardzo dziękujemy za wsparcie wielu instytucji kultury, które włączyły się w nasz projekt:

 

- Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie:

  •   Synagoga im. Nożyków
  •   Synagoga Ec Chaim
  •   Cmentarz żydowski na Bródnie
  •   Cmentarz żydowski na Woli

- Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

- Białołęcki Ośrodek Kulury - 3 pokoje z Kuchnią

 - Muzeum Narodowe w Warszawie

- Muzuem Powstania Warszawskiego

- Muzeum Neonów

- Station Warsaw

- Żydowski Instytut Historyczny

- Muzeum Fryderyka Chopina

 

 
Projekt był przeprowadzony w języku angielskim.

Kontakt: wolontariat@dziedzictwo.org

 

 

Partnerzy:

 

        

https://easternstation.home.pl/autoinstalator/wordpress2/wp-content/uploads/2016/02/station_warsaw_mail_logo.pnghttp://www.dzienwolnejsztuki.pl/wp-content/uploads/2018/03/zih-pl.jpg
http://www.pl.chopin.nifc.pl/=files/attachment/5/4051/logo_pol.jpghttps://ewejsciowki.pl/api/images/eadb0da3-3cf5-4485-bf2b-3cc8347dc810?width=148&height=212http://sp275.waw.pl/wp-content/uploads/2013/03/Logo-Muzeum-Powstania-Warszawskiego.jpghttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTq55qYSZwJHto3LfF0DkPsTSrRia9kiWpcKoiXWDwrRa8_zpzstQhttp://bok.waw.pl/wp-content/uploads/2018/03/cropped-bliknd-1.jpghttp://www.kulturalna.warszawa.pl/pi/83853_37699f38e.png


 

+ -

To nie jest poprawny adres email